Ceviz.Net Yenilendi…

Ceviz.Net Yenilendi…

14 Mayıs 2001 tarihinden beri yayında olan Ceviz.net tasarım değişikliğine gitti ve v5’ten v6’ya geçişini gerçekleştirdi. Yıllardan beri bilişim dünyasında önemli bir yere sahip olan ve forumuyla yüzbinlere yardımcı olan ceviz.net ana sayfasını yenileyerek günümüz şartlarına uygun hale getirdi. İsteyen herkesin bilgilerini paylaşığ, makaleler yazabileceği ve wordpress altyapısıyla oluşturulan ana sayfa 1 kasım 2011 (Bugün) itibariyle yayna verildi.

Uzun yıllar (10 yıldır) bilişim sektöründe Türk kullanıcılarına rehberlik eden ve bu geleneği hiç bozmadan sürdüren Ceviz.net bugün itibariyle yeni site tasarımını kullanmaya başladı. Bununla birlikte v5’ten v6’ya geçişini tamamlayan site altyapısını da WordPress’e taşıdı.

Programlama konusunda Türkiye’de saygın bir yere sahip olan Ceviz.net sahip olduğu Türkçe içerik ile tam bir bilgi deposu konumunda. Ceviz.net, takipçilerine daha doğrusu takip eden yazılımcılara çok şey katmayı başarmıştır. Kullanıcıların programlama üzerine arayıp bulamayacakları bir içerik hemen hemen yok gibi. Web programlama, masaüstü programlama, GNU/Linux, veritabanları, sistem programlama ve bunun gibi birçok konuda yazılmış makalelere ve paylaşımlara siteden erişebilirsiniz.

Yeni yüzü ile birlikte Ceviz.net, kullanıcılara daha fazla bilgi sunabilmeyi amaçlıyor. Kabul etmemiz gerekir ki sitenin eski haline alışık olanlar yeni sayfa görünümünü oldukça karışık buluyorlar. Çünkü eski tasarım çok daha sade bir biçimdeydi. Yeni tasarım ile birlikte yayınlanan haberlerin biraz daha görünür hale geldiğini söylemek mümkün.

Unutmadan Ceviz.net’in kendine has bir diğer özelliğinden de bahsedeyim: Kariyer köşesi. Burası yazılımcı, tasarımcı, grafiker vb. kişilerin kendilerine iş bulabildikleri, ters açıdan bakacak olursak yazılımcıya veya tasarımcıya ihtiyacı olan kişi ya da kurumların iş verebildiği bir ortam. Diğer bilişim portallarında böyle bir hizmetten söz etmek pek mümkün değil.

Umarım Ceviz.net yeni arayüzü ve yeni altyapısıyla Türk bilişim sektörüne katkı sağlamaya devam eder.

Sitenin yeni yüzünü incelemek için;

http://www.ceviz.net

Bu gönderiyi paylaş

Comments (3)

 • Serdar cevap

  Uzun zamandır takip ederim böyle yenilikler her zaman yararlı olmuştur.

  14 Aralık 2011 , 17:44
 • Dahi cevap

  Gayet güzel bir değişim olmuş. Yıllardır devam eden çizgisini yitirmemesi dileğiyle…

  5 Şubat 2012 , 20:19
 • webmaster forum cevap

  bende artık ceviz netteyim.

  7 Ekim 2014 , 16:23

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.