28 Ağustos 2011

Ücretsiz CDN hizmeti CoralCdn Kapandı mı?

Sanıyorum dünya üzerindeki tek Free CDN hizmeti olan CoralCDN bu aralar sık sık çalışmıyor. Zaten uzun zamandır (yıllardır) web sitelerinde herhangi bir hareket söz konusu değildi. Bununla beraber hizmet sorunsuz çalışıyordu. Hizmeti kullanabilmek için alan adınızın sonuna .nyud.net ekini getirdiğinizde web siteniz cdn sistemi üzerinden görüntüleniyor. Örneğin tarayıcınıza www.ufukart.com.nyud.net şeklinde yazdığınızda web sitenizdeki statik içerik coralcdn’in sistemine 12 saatliğine yükleniyor ve web sitesi tekrar istendiğinde kaynaklar sunucunuzdan değil Coralcdn sunucularından getiriliyor. Böylelikle bandwidth ve sistem kaynakları çok rahatlamış oluyor.
Hatta coralcdn’in wordpress için de eklentileri mevcut. Ayrıca Wp Super Cache gibi bazı eklentiler de bu desteği veriyordu.
Fakat ne yazık ki son birkaç gündür http://www.coralcdn.org/ adresinden web sitelerine erişilebiliyor olsa da CDN hizmetini sağladıkları nyud.net adresi çok sık hata veriyor. Sistem down diyebiliriz. Ben üzüldüm. Zor zamanda yardımcı oluyordu.
Konu hakkında yabancı sitelerde dahi bir bilgiye ulaşamadım.

Sizin bildiğiniz ücretsiz cdn hizmeti veren web siteleri varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Düzenleme – 1 Eylül 2011: An itibariyle CoralCDN’in çalıştığını görüyorum. Sanırım geçici bir sorundu.

You may also like...

3 Responses

  1. Semih dedi ki:

    Yok şu an çalışıyor ben kullanmaya başladım bugün.

  2. marmara itiraf dedi ki:

    Sitemde kullanmak istiyorum bu hizmet hala aktif ve başarılı olarak çalışıyor mu ? Birde w3 totalcache ile birlikte nasıl kullanabiliriz

  3. skor oyun dedi ki:

    Ama halen kendi sayfalarında kırık açılmayan sayfalar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir