Seo Önerileri

Seo Önerileri

Bu yazıda Blogculukla ilgili şahsi görüşlerimi ve önerilerimi sıralayacağım. Kesin doğru olup olmadığı tartışmalıdır zaten seo konusunda ortaya atılan pek çok görüş mevcut bizlere düşen bunları değerlendirip en mantıklı ve makul geleni seçmek, başlayalım;

1)Digg, StumbleUpon, Reddit ve Diğer Sosyal Ağlar

Siteniz Türkçe İçerikli ise bu tür ağlar pek ziyaretçi getirmiyor en azından benim için öyleydi stumbleupon arada nadir de olsa ziyaretçi yolluyor bunu es geçmemek gerekli.

2)Tüm Arama Motorlarına Kayıt Kampanyaları

Bu da internette çokça tanıtımı yapılan hatta para karşılığı sunulan bir hizmet. Sormak istiyorum adını dahi duymadığınız arama motorunu kaç kişi kullanıyor ve buradan arayıp sitenize gelecek? Google ve Dmoz’a öncelikle sitenizi eklemek büyük ölçüde yeterli olacaktır.

3)Bunlar İyi

Anahtar kelimeleri özenle girmek, kaliteli backlink kazanmak faydalı oluyor ayrıca özgün içerik bu konunun mihenk taşı sayılabilecek önemde. Kopyala yapıştır içerik eklemek bloğunuza ciddi anlamda zarar verir. Makalelerinizi çok kısa (1paragraf + 1 resim) girmek de Google’ın pek hoş karşılamadığı şeyler arasında.

Yazar Hakkında:  Yazar akifulutas.com adresinde yazmaktadır. İlgi çekici ve yaratıcı konuları incelemeyi sever, tasarımda sadeliğe bayılır ve blogunu düzenli güncelleme alışkanlığı vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Comment (1)

  • bilgirehberim cevap

    çok güzel öneriler . dikkate alacağım

    8 Ağustos 2013 , 04:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.