Blog

a’dan z’ye PHP – Rıza ÇELİK – Seçkin Yayıncılık

6. Baskınısını yapan bu kitabın 3. Baskısı elimde olmasına rağmen yazar web sitesinde sırf yenisini almayı teşvik için 3. baskının kaynak kodlarını paylaşmamaktadır. İletişim kuruduğumda ise elinde olmadığını! söylemektedir. Siz en iyisi bildik yayınevlerinin, bildik kitaplarını alın. Sonra madur olmayın.

Bir kitaptan bahsetmek istiyorum. PHP öğrenmem gerekiyordu ve bu konuda çok geciktiğimi biliyorum. Bir süredir kitap arayışındaydım ve sonn raddede iki kitap arasında kaldım.

  1. a’dan z’ye PHP – Rıza ÇELİK – Seçkin Yayıncılık
  2. PHP ve MySQL – Erkan Balaban – Pusula Yayıncılık

PHP ve MySQL isimli kitap biraz daha basit anlatımlı ve içerik olarak yetersiz hissi uyandırdı bende. Bu yüzden Rıza Çelik tarafından yazılmış ve 3. baskısını yapmış olan a’dan z’ye PHP isimli kitabı tercih ettim.

Dolu dolu 760 sayfadan oluşan kitapta içerik çok kapsamlı.

Php, MySql, Curl, MySqli, PDO, SqLite, Xml, Gd, Pop3 Mail, IMAP, OOP, Regex, Ajax, Soap gibi bir çok konuya tatmin edici anlatımlar yapılmış.

Regex gibi Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen konularda yeterli içeriğe de sahip.

Yazarın sitesinden kitaptaki kodlar indirilebiliyor. Kitapta PHP 5 ile gelen Nesne Yönetlimli Programlama konusu da oldukça geniş bir şekilde anlatılmış.

Yazarın iddiasına göre bu kitabı hakkını vererek çalışan kişi Orta ve İleri Düzey programlama bilgisine sahip olacak. Buna ben de katılıyorum.  46 TL’lik etiket fiyatıyla raflardaki diğer kitaplardan biraz pahalı da olsa bu fiyatı hakettiğini düşünüyorum ve PHP öğrenmek isteyenlere tavsiye ediyorum.

http://www.adanzyephp.com

No Comments

Leave a Reply

REFERANSLARIMIZDAN BAZILARIHayalinizdeki Web Sitesini Bugün Oluşturun!

İLETİŞİM KURUNİletişim formu ya da email ile bize ulaşmanız halinde size gün içerisinde kısa sürede cevap veriyoruz.

Çalışma Saatleri

PTS-CTS: 08:00 – 19:00

Adres:

Ümraniye

İstanbul

Mesaj Gönderin